Hakkımızda

1927 yılında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde küçük bir şekerleme, helva, lokum ve reçel imalathanesi olarak kurulan ve bugün modern makinelerle donatılmış tesislere sahip olan Cici markasının hikâyesi, büyük gelişmeler ve heyecan verici yeniliklerle doludur. Usta bir şekerleme imalatçısı ailenin Isparta’nın Şakirağaç ilçesinden Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine göç etmesinin akabinde ürettikleri nefis şekerlemelerin çevrede nam yapması ile “Şekerciler” lakabı ile anılmalarını sağlar. Şekerlemeciliğin ve helvacılığın bütünüyle el işçiliğine dayandığı o yıllarda, Şekerciler ailesi bu hünerlerine dinmek bilmez bir çalışma arzusu ve geleceğe duydukları güven duygusunu katarlar.  
1950 yılına kadar üretimlerine Sivrihisar’da devam eden Şekerciler ailesi, aynı yıl Eskişehir’de bir imalathane açarlar.  
1964 yılında Şekerciler ailesi azimle çalışmalarının sonucunda büyük bir atılım gerçekleştirerek imalathanelerini modern makinelerle donatırlar. 
1970 yılında yeni ve modern tesislerini açan Cici markası, piyasaya çıkardığı yeni ürünleriyle büyük bir talep yaratmaya başlamıştır. Köklü yenilikler ve gelişmelerin birbirini takip ettiği bu dönemde her çıkan yeni ürüne gösterilen büyük talep ile Cici markasının ülke çapındaki bilinirliği oldukça artmıştır.  
1976 yılında Cici markası gücüne güç kattığı mihenk taşı dönemlerinden birini yaşamıştır. Türkiye’nin birçok toptancı müşterilerinin Cici markasının ortağı olduğu dönem başlamış ve marka halka açılmıştır. 
1982 yılında Cici Çikolata, şimdiki üretim yeri olan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki muhteşem tesislerine taşınmıştır.  
1999 yılında üretim kapasitesini 4 kat artıran Cici markası 38.000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 53.000 metrekareye yayılan devasa tesislerinde üretimine devam etmiştir. 
2001 yılında şekerleme, çikolata, çikolatalı mamuller, kakao, gofret, pasta üretiminde adını duyuran Cici; markasına büyük bir yatırım yaparak Türkiye’de sektörün önde gelen kuruluşları arasına girmiştir.  
Globalleşen dünyada kabul gören bir kalite sistemine sahip olmak amacıyla 22.05.2000 tarihinde başlatılan ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Kurulum Projesi ve 11.09.2001 tarihinde BVQI (Breau Veritas Quality International) tarafından uygunluğu tescil edilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi’ne ait belgeyi alan Cici, kaliteli üretimini belgelemiştir.  
Geçmişten gelen lezzet geleneğini ve kalitesini her geçen gün artıran Cici Çikolata; 2011 yılında yatırımlarına hız vererek en ileri teknoloji ile donatılmış yumuşak jelly şeker tesisini faaliyete geçirmiştir. 2012 yılında yatırımlarına devam eden Cici, üretim hatlarına modern kek (cupcake) üretim tesisini de ekleyerek kek ürün yelpazesinde geniş bir ürün gamına sahip olmuştur. Dinamik satış kadrosu ile Cici Çikolata, müşteri memnuniyeti odaklı çalışması neticesi ile hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.